اطلاعیه ها

تغییر دوباره دامنه نوسان در بورس| منفی ۳ تا مثبت ۶
29 فروردین 1400 - 9:16
در جلسه دیروز هیات مدیره سازمان بورس، تغییر دامنه نوسان به مثبت ۶ و منفی ۳ و همچنین بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، تصویب شد.

به گزارش آگاه پرس به نقل از سنا اواسط بهمن ماه سال گذشته نیز بر اساس مصوبه شورای عالی بورس دامنه نوسان خرید و فروش سهام، از منفی ۵ تا مثبت ۵ به منفی ۲ و مثبت ۶ درصد تغییر و از ۲۵ بهمن ماه سال گذشته اجرایی شد و حالا هیات مدیره بورس تصمیم گرفته است که از ابتدای اردیبهشت ماه تغییر دامنه نوسان از منفی ۳ تا مثبت ۶ را اجرایی کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار  در این خصوص گفت: در جلسه امروز هیات مدیره سازمان بورس، تغییر دامنه نوسان به مثبت ۶ و منفی ۳ و همچنین بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، تصویب شد.

به گفته  محمدعلی دهقان دهنوی هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مصوب کرد تا دامنه نوسان قیمت ها از ابتدای اردیبهشت ماه به مثبت ۶ و منفی سه افزایش یابد.

وی تصریح کرد: پیشتر و بر اساس مصوبه شورای عالی بورس، به هیات مدیره سازمان بورس اجازه داده شد تا دامنه نوسان به صورت تدریجی افزایش یابد. از آنجا که این موضوع بعد از سه روز کاری قابل اعمال است، از ابتدای اردیبهشت دامنه نوسان جدید اعمال می شود و تا پایان اردیبهشت برقرار است. سپس سازمان بورس نسبت به افزایش تدریجی و مجدد تصمیم گیری می کند.
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، ابراز داشت: مقرر شد بازنگری به نحوی باشد که امکان نقدشوندگی افزایش یابد. در تغییراتی که صورت گرفت مجموع حجم معاملات در ۵ روز از ۵ درصد به ۲۰۰ درصد افزایش یافت. البته دامنه نوسان در گره معاملاتی همان دو برابر باقی ماند، اما حجم مبنا در روز گره معادل یک سهم در نظر گرفته می شود. همچنین هیات مدیره سازمان بورس تصویب کرد که برای فروش اوراق تبعی استفاده از رتبه بندی مجاز باشد.

دهقان دهنوی خاطرنشان کرد: سازمان بورس برنامه‌های خود را برای تقویت تقاضا پیگیری کرده و ادامه می دهد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.