اطلاعیه ها

توانمندسازی مشتریان برای رسیدن به آسایش مالی با تمرکز بر آموزش صندوق‌های سرمایه‌گذاری
12 بهمن 1400 - 15:28
به مناسب نهمین سالگرد تاسیس واحد آموزش آگاه به مناسبت نهمین سالگرد تاسیس واحد آموزش کارگزاری آگاه، آگاه پرس گفت‌وگویی با آقای مهدی افضلیان مدیر آموزش در خصوص دستاوردهای این واحد آموزشی و برنامه‌های آن‌ها در آینده داشته است که مشروح این گفتگو را در ادامه می‌خوانید.

آگاه پرس: نه سال از شروع فعالیت‌های واحد آموزش در کارگزاری آگاه می‌گذرد، لطفا درباره‌ی روند شکل‌گیری واحد آموزش در کارگزاری آگاه برای مخاطبان ما توضیح دهید.

واحد آموزش کارگزاری آگاه، از سال ۱۳۸۷ و با برگزاری تعدادی همایش و سمینار در شهرهای مختلف کشور، فعالیت خود را به صورت غیررسمی آغاز کرد. هدف و رسالت این واحد، همگانی کردن امر آموزشِ بورس، فرهنگ‌سازی در حوزه بازار سرمایه و ارتقای سواد مالی جامعه بوده تا در شرایطی که نرخ تورم روز به روز بیشتر می‌شود، افراد بتوانند با دریافت آموزه‌هایی در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری، ارزش پول خود را حفظ کنند و بازدهی مناسبی به دست آورند. این هدف و رسالت، از زمان برگزاری اولین سمینارهای آموزشی تا به امروز، همواره یکی از اولویت‌های آگاه بوده است.

آگاه پرس: واحد آموزش به صورت رسمی چه زمانی کار خود را آغاز کرد؟

فعالیت رسمی واحد آموزش آگاه از سال ۱۳۹۱ و با دریافت مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی از کمیته‌ی راهبری آموزش سازمان بورس آغاز شد و در حال حاضر، هم در تهران و هم در تمامی استان‌هایی که کارگزاری آگاه شعبه‌های متمرکز دارد، امر آموزش و فرهنگ‌سازی را با برگزاری کلاس‌های آموزشی دنبال می‌کند.

آگاه پرس: لطفا در خصوص برنامه‌های این واحد و سیاست‌های برگزاری کلاس‌های آموزشی برای ما توضیح دهید؟

واحد آموزش آگاه تلاش می‌کند هر ساله، با توجه به نیاز بازار، دوره‌های آموزشی را طراحی و برگزار کند. از آن جایی که هدف مجموعه توانمندسازی سرمایه‌گذاران در راستای رسیدن به آسایش مالی است، تمرکز ویژه‌‌ی ما بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال‌های آینده بیشتر خواهد بود و هدف‌مان این است که افراد تدریجا به سمت سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و صندوق‌های سهامی حرکت کنند. به این ترتیب، سرمایه‌گذاران اثر تصمیمات شخصی خود را مرحله به مرحله کاهش می‌دهند و سرمایه خود را به تیم مدیریت دارایی می‌سپارند تا این تیم تحلیلگر، باتجربه و خبره‌ی بازار، به نیابت از آن‌ها اقدام به معامله کند.

در واقع، هدف اصلی ما در کنار توانمندسازی مشتریان، رواج دادن سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهامی است و با توجه به نیاز بازار، در حال طراحی دوره‌های آموزشی مبتنی بر سرمایه‌گذاری غیرمستقیم هستیم.

آگاه پرس: با توجه به اهداف گفته شده، واحد آموزش چه برنامه‌های عملیاتی برای سال آینده خواهد داشت؟

از زمان آغاز فعالیت رسمی واحد آموزش در سال ۱۳۹۱ تا به امروز، آگاه توانسته بیشترین سهم بازار را در حوزه آموزش به خود اختصاص دهد؛ ما در طی این مدت دائما در حال توسعه‌ی امکانات آموزشی بوده‌ایم و هم‌گام با نیاز بازار و نیاز شهرستان‌ها، نسبت به برگزاری دوره‌های غیر حضوری و آنلاین اقدام کرده‌ایم تا هیچکس در هیچ نقطه‌ای از کشور، از نعمت آموزش بی‌بهره نباشد. همچنین در ۳ الی ۴ سال گذشته، در بخش آموزش حضوری در شعب کارگزاری آگاه به فعالیت پرداخته‌ایم، به ازای هر شعبه کلاس‌های آموزشی را طراحی کرده‌ایم و آموزش‌های مقدماتی تا پیشرفته را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده‌ایم. در ادامه مسیر نیز تلاش می‌کنیم به سهم خود، در راستای رشد و ارتقای سواد مالی جامعه قدم برداریم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.