بیشترین تنوع دوره ‌های آموزشی را در حوزه بازار سرمایه داریم
20 آبان 1399 - 9:56
مدیر آموزش و فرهنگ ‌سازی کارگزاری آگاه گفت: مهدی افضلیان: «بیشترین تنوع دوره ‌های آموزشی را در حوزه بازار سرمایه داریم و عموماً مؤسسات و کارگزاری ‌های دیگر که اقدام به برگزاری دوره ‌های آموزشی می ‌کنند از ما الهام می‌گیرند.»

اختصاصی پرس آگاه- مهدی افضلیان، مدیر آموزش کارگزاری آگاه در مصاحبه اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی آگاه پرس، پیرامون فعالیت های آموزشی کارگزاری آگاه، توضیحاتی مبسوطی را ارائه داد. در ادامه، گزیده ای از این مصاحبه تقدیم مخاطبین ارجمند می گردد.

 

ورود به آموزش آنلاین از سال ۱۳۹۵

افضلیان با اشاره به تجربه ۱۰ ساله کارگزاری اگاه در حوزه آموزش تخصصی بورس به علاقمندان بازار سرمایه، گفت: «کارگزاری آگاه به ‌صورت رسمی از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را در حوزه آموزش با سه دوره تخصصی تحت عنوان «مبانی بازار سرمایه»، «تحلیل تکنیکال مقدماتی» و «تحلیل تکنیکال پیشرفته» شروع کرد. این کارگزاری از سال‌های قبل از ۱۳۹۱ نیز در بحث آموزش فعالیت داشته، اما بیشتر در قالب برگزاری همایش‌ها بوده و گستردگی زیادی نداشته است. در ابتدا کلاس ‌های آموزشی کارگزاری آگاه به ‌صورت حضوری بود و صرفاً تعدادی از افراد فعّال در حوزه بازار سرمایه را آموزش می ‌دادیم. به مرور کار ما گسترش پیدا کرد و به سمت جذب مخاطبین بیشتری رفتیم و تلاش کردیم افراد مبتدی را نیز به سمت بازار سرمایه سوق دهیم و دیدِ اقتصادی آن‎ ها را نسبت به سرمایه ‌گذاری در بازارها تغییر دهیم. تا یکی دو سال به همین منوال پیش رفت و دوره‌ های آموزشی ما نیز بیشتر شد و تعداد دانش ‌پذیرانی که در دوره‌ های آموزشی آگاه شرکت می ‌کردند، رفته‌ رفته افزایش یافت و به چندین برابر در سال ۱۳۹۱ رسید.»

وی در ادامه با اشاره به اهمیت آموزش آنلاین گفت: «این کارگزاری در سال ۱۳۹۵ یک نیاز جدّی را در بحث آموزش احساس کرد. پیش از آن گستره وسیعی از آموزش ما در کلان شهر تهران بود، اما در سال ۱۳۹۵ به سمت آموزش‌های آنلاین در حوزه بازار سرمایه رفتیم و می‌توان گفت اولین کارگزاری بودیم که در حوزه آموزش آنلاین در بازار سرمایه کار خود را شروع کردیم و تقریباً پس از گذشت یک سال، یعنی در سال ۱۳۹۶ گستره وسیعی را پوشش دادیم و در همه شهرستان ‌ها که نیاز به آموزش در بازار سرمایه وجود داشت، به آنها آموزش دادیم.

مدیر آموزش کارگزاری آگاه ادامه گفت: «کم ‌کم به جایی رسیدیم که سطح آموزش آنلاین ما فراتر از آموزش ‌های حضوری ما رفت و تعداد دوره ‌های آموزشی ما نسبت به ابتدای سال به لحاظ تنوّع، افزایش چشمگیری پیدا کرد. هم ‌زمان نیز آموزش ‌های حضوری را در تهران و آموزش ‌های آنلاین را در شهرستان برگزار ‌کردیم.»

 

شروع آموزش‌ های حضوری در شهرستان ‌ها

افضلیان با اشاره به اینکه یکی از استراتژی‌ های کارگزاری آگاه، ایجاد شعبه ‌های بیشتر در شهرهای مختلف بود، توضیح داد: «با توجه به گستردگی بازار سرمایه که در اواخر سال ۱۳۹۶رخ داد و به تبع آن، تعداد شعبه‌ها در کارگزاری ‌ها افزایش یافت، تصمیم گرفتیم اقدام به برگزاری کلاس ‌های آموزشی در شهرستان ‌‌ها به ‌صورت حضوری کنیم. در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور دفتر مجزّا برای آموزش دایر کردیم. در داخل شعب نیز یک تا دو کلاس آموزشی را برای بحث آموزش مشتریان در نظر گرفتیم و این آموزش ‌ها را شروع کردیم.»

وی در ادامه افزود: «در یک سال اول که آموزش حضوری را در شهرستان‌ ها آغاز شد، ۵۰ تا ۶۰ شعبه ما نیز همزمان کلاس ‌های آموزشی مبانی بازار سرمایه، تحلیل تکنیکال مقدماتی و پیشرفته و یکی دو دوره مهارتی در دفاتر شعبه‌ها برگزار کردیم. می ‌توان گفت در این حوزه نیز ما اولین کارگزاری بودیم که اقدام به برگزاری کلاس ‌های آموزشی در سطح شعب کردیم.»

 

تاکنون یک میلیون نفر آموزش دیده ‌اند

افضلیان با اشاره به تعداد دانش پذیران دوره های آموزشی کارگزاری آگاه، افزود: «به ‌مرور تعداد مدرسان افزایش پیدا کرد و اکنون حدود ۱۰۰ مدرس در کارگزاری آگاه حضور دارند و تعداد نفراتی که به‌صورت سالانه به آن ها آموزش داده می ‌شوند بین ۷۰۰ هزار تا یک میلیون نفر به خصوص در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بوده است.

او در این باره ادامه داد: «باتوجه به اینکه ویروس کرونا شیوع پیدا کرد، حجم کلاس ‌های آنلاین ما هم افزایش پیدا کرد. سعی کردیم زیرساخت ‌هایی را ایجاد کنیم که کمترین آسیب را از بستر آنلاین مانند قطعی اینترنت، مشکلات صدا و تصویر داشته باشیم. بنابراین با برخی شرکت ‌ها به ‌صورت اختصاصی کار کردیم تا این بسترها را در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم بدون مشکلات ساختاری کار خود را ادامه دهیم. در حال حاضر هم تلاش بر این است که تعداد نفراتی که به ‌صورت سالانه افزایش می ‌دهیم، به چند برابر برسانیم و این را به ‌عنوان یک رسالت برای کارگزاری آگاه در حوزه آموزش و فرهنگ ‌سازی پذیرفته‌ ایم.»

مدیر آموزش کارگزاری آگاه با اشاره به سیاست کلان کارگزاری آگاه در حوزه آموزش بیان کرد: «سیاست کلان این کارگزاری این است که به دور از هرگونه اقدام نمایشی، افرادی را وارد بازار سرمایه نماید که آموزش کامل دیده باشند. به همین ترتیب کارگزاری آگاه در قالب باشگاه مشتریان محتواهای ویدئویی و نوشتاری تهیه کرده که به لحاظ تعداد محتواهای ویدئویی هم جامع‌ترین محتواها را در بین کارگزاری‌های کشور دارد. اینها مجموعه اقداماتی بوده که در طول هشت سال گذشته در حوزه آموزش بازار سرمایه داشته ‌ایم و در تلاش هستیم که این تعداد را مرحله به مرحله افزایش دهیم و مدرس‌ هایی را انتخاب کنیم که به لحاظ علمی قابلیت تدریس در حوزه بازار سرمایه را داشته باشند.»

افضلیان راجع به تنوع محتواهای آموزشی کارگزاری آگاه نیز گفت: «به لحاظ تنوع دوره‌ های آموزشی هم می ‌توان با جرأت گفت که بیشترین تنوع دوره ‌های آموزشی را در حوزه بازار سرمایه داریم و عموماً مؤسسات و کارگزاری ‌های دیگر که اقدام به برگزاری دوره ‌های آموزشی می ‌کنند از ما الهام می‌گیرند.»

 

مشتریان سایر کارگزاری ها نیز می توانند از خدمات آموزشی کارگزاری آگاه بهره مند شوند

در ادامه، مدیر آموزش کارگزاری آگاه در پاسخ به این سؤال که آیا خدمات کارگزاری آگاه صرفاً مختص به مشتریان آگاه است یا نه، توضیح داد: «ما امکانی را تحت عنوان صفحه آموزش در باشگاه مشتریان آگاه ایجاد کرده ‌ایم. هر شخصی در هر کارگزاری که فعالیت می‌ کند می‌ تواند از این آموزش‌ها استفاده کند؛ یعنی کافی است که یک درصد تخفیف از دوستانی که در مشتری کارگزاری آگاه است وارد کند و در سه ماه اول ۶۰ درصد تخفیف در دوره‌ های آموزشی دریافت نماید. این مورد تنها مختص مشتریان کارگزاری آگاه هم نیست. چون اعتقاد داریم که یک مشتری سطح خدمات کارگزاری ‌ها را می ‌بیند و در نهایت یک کارگزاری را انتخاب می ‌کند. با اینکه آموزش یکی از درگاه‌ های جذب مشتری است، ولی افراد را نمی ‌توان محدود کرد تا تنها با افتتاح حساب در کارگزاری از خدمات آموزشی آگاه استفاده کنند. اکنون نیز بسیاری از افرادی که در کارگزاری‌ های مختلف فعالیت دارند، آموزش ‌های خود را در کارگزاری آگاه می ‌گذرانند. بنابراین منعی مبنی بر اینکه تنها مشتریان آگاه از خدمات اموزشی استفاده کنند، نداریم.»

او درباره تعداد کلاس ‌هایی که برگزار می‌ کنند، گفت: «شاید کلیه آموزشگاه‌ های بورسی کشور در مجموع یک دهم کارگزاری آگاه کلاس آموزشی برگزار کنند.»

 

برگزاری دوره‌ های آموزشی برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم

مدیر آموزش کارگزاری آگاه در رابطه با اینکه این کارگزاری برای ترویج مردم به سرمایه ‌گذاری غیرمستقیم اقداماتی هم انجام داده یا نه، گفت: «به طور کلّی بازار سرمایه ایران به گونه ‌ای است که عموماً مردم سرمایه‌ گذاری مستقیم را انتخاب می ‌کنند. متولّی این قضیه که سازمان بورس است شاید به ‌صورت شفاف کارکرد صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری توضیح نداده باشد. بنابراین عموماً افرادی که تازه ‌وارد هستند به پیشنهاد یک دوست وارد بازار سرمایه می‌ شوند. قاعدتاً اولین پیشنهادی هم که به آن ها داده می‌ شود این است که به ‌صورت مستقیم سرمایه‌ گذاری کنند. بنابراین به علت کمی تعداد صندوق‌ های سرمایه ‌گذاری که وجود دارد یا اینکه آموزش و اطلاع‌ رسانی عمومی درباره این صندوق‌ ها به افراد داده نشده است، اغلب افراد سرمایه گذاری مستقیم را انتخاب می ‌کنند، چراکه آن ها با صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری آشنایی ندارند و فکر می ‌کنند که می ‌توانند بازدهی بهتری نسبت به سرمایه‌ گذاری غیرمستقیم به دست آورند، اما آماری که در حوزه در صندوق ‌ها وجود دارد این مطلب را تأیید نمی ‌کند. افراد وقتی خودشان وارد بازار سرمایه می ‌شوند بازدهی ‌های بیشتری را به دست نمی ‌آورند و آمار صندوق‌ها و بازدهی آن ها بسیار بیشتر از بازدهی ‌هایی است که افراد به دست می‌ آورند.»

وی در ادامه اشاره کرد: «کارگزاری آگاه یک دوره آموزشی تحت عنوان «آشنایی با صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری مشترک» هر هفته برگزار می ‌کند تا فرهنگ ‌سازی در بحث صندوق‌ های سرمایه‌گذاری هم ایجاد شود.»

 

بازار کم‌ عمق ایران پاسخگوی سوشال تریدینگ‌ ها نیست

بحث دیگری که وجود دارد استفاده از فناوری در حوزه آموزش است. افضلیان درباره اینکه تا چه میزان کارگزاری آگاه از فناوری‌ های نوین مانند معاملات الگوریتمی و سوشال تریدنیگ‌ ها در حوزه آموزش استفاده می‌ کند، توضیح داد: «معاملات الگوریتی و سوشال تریدینگ‌ ها در دنیا رواج زیادی دارد. به این دلیل که عمق بازار سرمایه در کشورهایی که وضعیت بهتری دارند افزایش پیدا کرده و تعداد سرمایه‌ گذارانی که در این بازارها فعال هستند بیشتر است. اگر بخواهیم با این شرایط فعلی از این ابزارها در بازار سرمایه ایران استفاده کنیم، به مشکل کم ‌عمقی بازار رو به ‌رو می‌ شویم و ممکن است که برخی مشکلات را در بازار به وجود بیاورد. وقتی سرمایه ‌گذاری بخواهد در بازار سرمایه فعالیت کند و فعالیت او هم بدون دانش و از نوع سرمایه ‌گذاری مستقیم هم باشد، کار اشتباهی انجام می ‌دهد. ما نیز افراد را از این کار منع می‌ کنیم. اگر افراد ریسک ورود به بازار را پذیرفته ‌اند، ولی زمان و دانش کافی برای فعالیت در بازار ندارند، می ‌توانند از صندوق ‌های سرمایه ‌گذاری مشترک استفاده کنند.»

وی در نهایت توضیح داد: «نکته بعدی این است که از زمان رونق بازار تعداد افرادی که وارد بازار سرمایه می‌ شود افزایش پیدا می ‌کند و افراد فکر می‌ کنند با سرمایه ‌گذاری مستقیم می ‌توانند بازدهی بهتری کسب کنند. به همین دلیل به فکر سودهای زودگذر و آنی هستند. بنابراین به سمت آموزش‌ هایی که در شبکه ‌های اجتماعی وجود دارد نزدیک می ‌شوند که مجوز هم ندارند. اما ما به افراد این پیشنهاد را می ‌دهیم که با آموزش وارد بازار سرمایه شوند و اگر فکر می‌ کنند که قرار است در یک بازار که سودهای باد آورده دارد سرمایه‌ گذاری کنند، بهتر است اصلاً در این حوزه سرمایه ‌گذاری نکنند.»

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.