نحوه بازیابی کد پیگیری ده رقمی سجام
20 اردیبهشت 1400 - 11:49
کدی که بعد از پر کردن فرم‌های ثبت اطلاعات سجام از طریق پیامک برای همه افراد ارسال می‌شود، کد پیگیری سجام است. برای بازیابی این کد نیز لازم است به سجام مراجعه کنیم.

اختصاصی آگاه پرس – در ادامه سلسله یادداشت های «سواد بورسی»، در این یادداشت به معرفی «نحوه بازیابی کد پیگیری ده رقمی سجام» می پردازیم.

اولین گام ورود به بورس دریافت کد بورسی است و دریافت این کد، مستلزم ثبت نام در سجام، دریافت کد پیگیری ده رقمی سجام و احراز هویت است. در میانه راه ثبت نام و ورود به بورس ممکن است برخی از کاربران، با مواردی چون عدم ارسال کد پیگیری، حذف پیامک آن از تلفن همراه و… مواجه ‌شوند. البته بهتر است این پیامک را در تلفن همراه خود ذخیره کنید اما در صورت پاک شدن پیامک و فراموشی کد پیگیری ده رقمی سجام، با انجام مراحلی می‌توانید آن را بازیابی کنید.

برای بازیابی کد پیگیری ده رقمی سجام، به سایت سامانه SEJAM.IR مراجعه و روی عبارت «بازیابی کد پیگیری» کلیک کنید. بعد از کلیک و ورود به صفحه بازیابی کد پیگیری، کد ملی و عبارت امنیتی خود را در کادرهای مربوطه وارد و سپس روی گزینه بررسی کلیک کنید.

در نظر داشته باشید که کد پیگیری ده رقمی سجام در صورتی مجددا ارسال می‌شود که در وضعیت «کد پیگیری» باشید. اگر هنوز به این مرحله نرسیده‌اید، یا در مرحله احراز هویت هستید، کد پیگیری را دریافت نخواهید کرد. در واقع مراحل ثبت نام و دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام به ترتیب زیر است:

۱ . مراجعه به سامانه sejam.ir

۲ . انتخاب گزینه ثبت‌نام در سجام

۳ . درج کد ملی، شماره تماس و دریافت کد تایید از طریق پیامک

۴.  پرداخت آنلاین هزینه ثبت نام

۵.  پر کردن فرم‌ها (اطلاعات هویتی، ارتباطی و…)

۶.  دریافت کد پیگیری ده رقمی سجام از طریق پیامک

۷ . احراز هویت حضوری یا غیر حضوری سجام

۸. دریافت کد بورسی از طریق پیامک

حال طبق این ترتیب، اگر شما در مرحله ۶ باشید و پس از دریافت کد پیگیری ده رقمی سجام، آن را فراموش یا از تلفن همراه خود پاک کنید، با مراجعه مجدد به سامانه و ورود به بخش بازیابی کد پیگیری، این کد مجدد، از طریق پیامک ارسال خواهد شد.

گفتنی است که گاهی پیش می‌آید کاربر مراحل ثبت نام را تکمیل کرده است، اما کد پیگیری برای او ارسال نشده است. هر چند ممکن است کد پیگیری بلافاصله ارسال نشود و دریافت آن بین چند ساعت تا یک الی دو روز زمان‌بر باشد، اما معمولا نباید این زمان از حالت نرمال خارج شود. بنابراین اگر کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام ارسال نشد به دو روش می‌توان آن را بازیابی کرد. روش اول مراجعه به سایت سجام و طی کردن مراحل بازیابی به همان ترتیبی که در بالا گفته شد و روش دوم مراجعه مستقیم به آدرس profilesejam.csdiran.ir و کلیک روی عبارت «ثبت نام سجام» است.

پس از طی کردن این مراحل، چهار کادر نمایش داده می‌شود. در کادر اول، کد تاییدی که از طریق پیامک دریافت کرده‌اید را بنویسید. در کادر دوم، نوع مشتری (حقیقی یا حقوقی) را انتخاب ‌کنید. در کادر سوم کد ملی و در کادر چهارم کد امنیتی خود را درج کنید. در نهایت فرمی شامل اطلاعات هویتی شما به نمایش در می‌آید که در ابتدای آن، کد پیگیری ۱۰ رقمی سجام قابل مشاهده است. شما با استفاده از این کد می‌توانید احراز هویت حضوری یا غیر حضوری را تکمیل و کد بورسی خود را دریافت کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.